Dodany: 2011-11-03 08:42:54
 

Czym jest aplikacja adwokackaWykonywanie czynności właściwych adwokatowi jest możliwe jedynie dzięki ukończeniu studiów prawniczych oraz możliwości dostania się na aplikację adwokacką. Jedynie wówczas adwokat Rzeszów będzie miał możliwość piastowania tego prestiżowego zawodu.

 

Tą możliwość daje jednak dopiero egzamin przed państwową komisją który musi zdać przyszły adwokat Rzeszów będący w chwili obecnej jedynie aplikantem. Jak jest on trudny przekonało się już bardzo wielu. Egzamin składa się bowiem z dwóch części sprawdzających umiejętności przyszłego prawnika a więc zarówno testujących jego umiejętności w sporządzaniu aktów prawnych i opinii jak również właściwej interpretacji przepisów prawnych które niejednokrotnie zawierać będą w sobie elementy decyzji administracyjnych.

 

Nie może być jednakże inaczej gdyż każdy adwokat musi wiedzieć doskonale z jakich podstawowych elementów składają się występujące w polskim systemie prawnym akty oraz jak właściwie jest rozumieć. W pracy jaką wykonuje każdy adwokat Rzeszów jest to nie mniej istotne aniżeli występowanie w roli reprezentanta w procesach przez sądem czy urzędami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest aplikacja adwokacka
Nick: