Dodany: 2018-01-24 11:32:34
 

W przypadku rozwodu

Rozwód to zawsze wielka trauma dla rodziny. Tym bardziej, jeśli rozpadające się małżeństwo ma dzieci. To bardzo przykre, kiedy rodzice rozstają się a kontakty z dzieckiem adwokat musi ustalać.

Ideałem by było, żeby rozwodząca się para sama między sobą ustaliła sposób opieki nad dziećmi tak, by były one jak najmniej poszkodowane. Niestety coraz częściej zdarza się, że dzieci są używane podczas rozwodu jako karta przetargowa. Nie powinno tak być, gdyż rozpad rodziny najdotkliwiej odczuwany jest zwłaszcza przez najmłodszych. Jeśli nie umiemy sami ustalić, jak powinny wyglądać nasze kontakty z dzieckiem adwokat może to ustalić za nas, jednak jest to sytuacja której lepiej unikać. Adwokat, chociaż jest profesjonalistą i chce dla nas jak najlepiej, to jednak nie zna nas i specyfiki naszej rodziny.

Może się okazać, ze dzieci z rozbitej rodziny, których rodzice zajmują się nimi wedle sądownie narzuconego harmonogramu bardzo trudno zniosą rozstanie rodziców i rozwód, a przecież wcale nie musi tak być. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu W przypadku rozwodu
Nick: