Dodany: 2018-01-24 11:45:35
 

Alarmująca statystyka

Statystyki mówią, że co trzecie polskie małżeństwo kończy się rozwodem. Oznacza to, że jedna na trzy pary może się rozwieść. To alarmująca statystyka, która pokazuje bardzo duży kryzys w polskiej rodzinie. Cierpią najbardziej podczas rozwodu dzieci.

Czasami para jest w tak dużym konflikcie, że kontakty z dzieckiem, adwokat musi ustalić sądownie. Przez wiele lat było w zwyczaju, że kiedy rodzice się rozwodzili, dzieci przebywały z mamą, a ojciec odwiedzał ich czasami w weekendy. Szczęśliwie to niesprawiedliwe dla ojców przyzwyczajenie się zmienia - coraz więcej dzieci po rozwodzie zostaje pod opieka ojca lub byli małżonkowie decydują się dzielić opiekę nad potomstwem, nawet pół na pół . Dzieci mieszkają u obojga rodziców na zmianę, zachowując relację z obydwojgiem.

To rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Zaletą jest utrzymanie relacji z obojgiem rodziców, ale poważną wadą jest brak poczucia stabilności - nieustanna zmiana miejsca pobytu do silnie wpływa na rozwój dziecka. Jeśli nie możemy sami ustalić, jak powinny wyglądać kontakty z dzieckiem adwokat jest w stanie nam pomóc. Trzeba tylko pamiętać, by nigdy nie używać dzieci jako broni w walce z byłym małżonkiem.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alarmująca statystyka
Nick: