Dodany: 2018-01-24 11:39:29
 

Rozwiązanie trudnych kwestii

Kiedy dochodzi do rozwodu, dwoje małżonków musi miedzy sobą ustalić wiele formalnych spraw. Najwięcej kontrowersji wzbudza podział majątku i kontakty z dzieckiem.

Adwokat może pomóc w rozwiązaniu tych problemów, ale należy pamiętać, by w miarę możliwość spróbować jakoś się dogadać. Rozstanie zawsze jest bardzo trudne, szczególnie jeśli na świecie są dzieci, wiec nie warto go sobie utrudniać zbędą szarpaniną. Niekiedy jednaj parze trudno się rozstać w cywilizowany sposób i wszelkie formalne sprawy muszą zostać rozwiązanie przed sadem, w asyście prawników. Szczególnie często zdarza się, ze taka kareta przetargową w wojnie z partnerem są dzieci. Dlatego jeśli chodzi o kontakty z dzieckiem adwokat powinien pomóc ustalić je tak, by ucierpiały one na rozwodzie możliwie najmniej.

Kontakty z dziećmi i kwestie alimentacyjne warto ustalić formalnie przed sądem, ponieważ zabezpieczy to interesy dzieci nie tylko w przypadku, kiedy jedno z rodziców chce ograniczyć drugiemu te kontakty, ale także wtedy, gdy jedno rodziców po rozwodzie zupełnie przestaje się potomkami interesować..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rozwiązanie trudnych kwestii
Nick: