Dodany: 2018-01-24 12:02:56
 

Używanie zdjęć w niewłaściwy sposób

W czasach, kiedy niemal każdy ma swobodny dostęp Internetu, naruszenie praw autorskich stało się chyba najczęściej popełnianym wykroczeniem. Powszechnie uważamy, że obraz internetowy z Google jest bezpłatny, chociaż nie jest to prawda.

Jeśli chcesz pobrać zdjęcie i użyć go w niewłaściwy sposób, może grozić ci kara za załamanie praw autorskich zależnych. Takie nieprawidłowe użycie jest wtedy, kiedy chcesz wydrukować zdjęcie lub grafikę na ulotkach lub pocztówkach, umieścić je na swojej witrynie internetowej lub na swoim kanale w mediach społecznościowych. Obraz pobrany z sieci nie może być jednak legalnie zmieniony. Aby zachować się zgodnie z prawem, musisz wykupić licencję na korzystanie z dzieła, na przykład subskrypcję dystrybutora grafiki (Stocka).

Można również znaleźć portal, w którym autorzy dostarczają grafikę w bezpłatnej licencji, tj. darmowo na dowolny cel, czy to prywatny czy to komercyjny. Tylko wtedy mamy gwarancję, że dotknie nas kara za złamanie praw autorskich zależnych. Chociaż trudno jest wykryć drobne naruszenia praw autorskich w dobie przeciążenia informacjami, nie warto jednak ryzykować, aby nasze sumienie zachowało czystość..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Używanie zdjęć w niewłaściwy sposób
Nick: