Dodany: 2018-01-24 11:53:35
 

Posiadanie praw autorskich

Komponują muzykę, pisząc książkę lub reportaż malujemy obraz, automatycznie posiadamy do niego prawa autorskie. Dzięki nim nikt nie może korzystać z naszej pracy bez naszej wyraźnej zgody.

Kara za złamanie praw autorskich zależnych jest zwykle karą grzywny i potrzebą publicznych przeprosin. Trzeba wiedzieć, że wszelkie nieautoryzowane wykorzystanie dzieła narusza prawa autorskie. Przykładem może być wydrukowanie kolekcji pocztówek z nie – swoja grafiką, które przedstawiają obraz lub fotografię chronioną prawem autorskim. Przykładem takim może też być używanie utworu lub jego kawałka w reklamie lub spocie. Nawet przerobienie utworu, na przykład pisanie innych słów w utworze chronionym prawem autorskim, może spowodować, ze spotka nas kara za naruszenie praw autorskich zależnych. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale prawo autorskie obejmują także takie utwory jak slogan reklamowy i ... przepisy kulinarne.

Może się nam czasem wydawać, że wszystkie zdjęcia i zdjęcia w Internecie są dostępne za darmo. Pamiętajmy, że to nieprawda. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Posiadanie praw autorskich
Nick: