Dodany: 2018-01-24 11:51:43

Kara za złamanie praw autorskich zależnych

Kiedy komponujemy utwór muzyczny, piszemy książkę lub inny materiał, malujemy obraz, przysługują nam z tego tytułu prawa autorskie. To właśnie dzięki nim nikt nie może posługiwać się naszym dziełem bez naszej zgody.

Kara za złamanie praw autorskich zależnych to zazwyczaj grzywna i konieczność publicznych przeprosin. Złamaniem praw autorskich jest każde nieuprawnione użycie dzieła. Na przykład będzie to wydanie serii pocztówek z nadrukiem, który przedstawia obraz lub zdjęcie objęte prawami autorskimi. Użycie w reklamie utworu muzycznego lub jego fragmentu. Nawet przerobienie utworu, na przykład napisanie innych słów do melodii objętej prawami autorskimi, może być czymś, za co może być wymierzona kara za złamanie praw autorskich zależnych.

Nie każdy wie, ale prawami autorskimi są objęte także takie dzieła jak hasła reklamowe oraz... przepisy kulinarne. W czasach Internetu czasami wydaje się, ze wszystkie obrazki i zdjęcia z sieci są dostępne za darmo. Warto wiedzieć, że wcale tak nie jest. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kara za złamanie praw autorskich zależnych
Nick: