Dodany: 2018-01-24 11:56:45
 

W Internecie nie wszystko jest bezpłatne

Prawdopodobnie najmniej szanowane prawo dzisiejszych czasach to prawa autorskie. W erze globalnej sieci czasami myślimy, że każde zdjęcie w Internecie jest bezpłatne. Niestety, nie jest to prawdą: za naruszenie ich grozi nam kara za złamanie praw autorskich zależnych.

Naruszeniem praw autorskich może być udostępnianie muzyki i filmów bez licencji, korzystanie z muzyki i filmów bez zezwolenia oraz używanie zdjęć, zdjęć lub logo do swoich prac, nawet po przeróbkach. Podawanie się za autora nie swojego dzieła nazywa się plagiatem. Wszystkie prace, w tym nawet przepisy kulinarne, są chronione prawem autorskim a za ich bezprawne wykorzystanie grozi kara za złamanie praw autorskich zależnych. Kara taka to zazwyczaj kara grzywny i potrzeba publicznych przeprosin. Przede wszystkim naruszenie praw autorskich to po prostu wielki wstyd oraz całkowicie zrujnowana w kreatywnym środowisku reputacja. Dlatego nie warto wybierać nielegalnych źródeł kultury.

Dzięki legalnym wyborom nie tylko nie złamiemy prawa, będziemy również wspierać twórców, którzy otrzymają wynagrodzenie za swój tud. Zgodność z prawem autorskim jest monitorowana przez organizacje takie jak ZAIKS, które zezwalają na korzystanie z utworów w konkretnym, płatnym obszarze.

Dodaj nowy komentarz do artykułu W Internecie nie wszystko jest bezpłatne
Nick: