Dodany: 2018-01-24 11:40:12
 

Podczas rozprawy rozwodowej

Podczas rozprawy rozwodowej, małżonkowie muszą regulować wiele spraw formalnych. Najbardziej kontrowersyjny jest zazwyczaj podział majątku i kontakty z dzieckiem.

Adwokat może pomóc rozwiązać te problemy, ale należy pamiętać, że lepszym rozwiązaniem jest jednak porozumienie stron. Separacja i rozpad rodziny są zawsze bardzo trudne, zwłaszcza, gdy są dzieci. Nie warto wiec utrudniać sobie tego bolesnego momentu. Czasami ciężko pożegnać się w cywilizowany sposób, a wszystkie kwestie formalne muszą być rozstrzygane w sądzie, z pomocą prawnika. Często zdarza się, że takie negocjacje prowadzą do użycia dzieci jako broni w wojnie z partnerem. Dlatego też, jeśli chodzi o kontakty z dzieckiem adwokat powinien pomóc ustalić je w taki sposób, by poniosły one tak mało strat emocjonalnych jak to tylko możliwe.

Kontakt z dziećmi i kwestie utrzymania ich po rozwodzie muszą być formalnie potwierdzone w sądzie, ponieważ orzeczenie takie będzie chronić interesy dzieci nie tylko w przypadku, gdy rodzic chce ograniczyć te kontakty drugiemu, ale także wtedy, gdy jedno z rodziców po rozwodzie całkowicie traci zainteresowanie potomstwem. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podczas rozprawy rozwodowej
Nick: