Dodany: 2018-01-24 11:44:41
 

Rozpad małżeństwa

Szacuje się, że rozpada się co trzecie polskie małżeństwo. Oznacza to że jedna para na trzy prawdopodobnie weźmie rozwód. To zatrważająca statystyka, świadcząca o bardzo dużym kryzysie polskiej rodziny.

Najbardziej cierpią podczas rozwodu dzieci. Niekiedy para jest tak skłócona ze kontakty z dzieckiem adwokat musi ustalać przed sądem. Przez wiele lat było tak, że w razie rozwodu rodziców, dzieci zostawały z matką a ojciec odwiedzał je w weekendy albo wcale. Teraz na szczęście ten krzywdzący obyczaj się zmienia – coraz więcej dzieci po rozwodzie zostaje z ojcami albo ex małżonkowie decydują się na opiekę dzieloną, nawet pół na pół, czyli dzieci przez dwa tygodnie w miesiącu mieszkają u matki a przez dwa tygodnie – u ojca. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Plusem jest zachowanie więzi z obojgiem rodziców, ale znacznym minusem jest brak poczucia stabilizacji – ciągła zmiana miejsca zamieszkania fatalnie wpływa na rozwój dziecka.

Jeśli nie umiemy sami ustalić takich kwestii jak kontakty z dzieckiem adwokat może nam pomóc. Warto tylko pamiętać, by nigdy nie robić z dzieci karty przetargowej. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rozpad małżeństwa
Nick: