Dodany: 2018-01-24 11:59:59
 

Legalne żródła

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie wszystkie zdjęcia internetowe, filmy i muzyka są bezpłatne. Chociaż mamy obecnie nieoczekiwanie łatwy dostęp do pirackiego oprogramowania i nielegalnych plików, ważne jest, aby wiedzieć, że za ich nielegalne użycie może grozić nam kara za złamanie praw autorskich zależnych.

Aby tego uniknąć, zawsze warto wybrać legalne źródła. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wyszukanie w sieci miejsc z plikami na licencji CC00, czyli w tzw. darmowej licencji. Twórcy takich plików (zazwyczaj muzyki, filmów i tekstów) poprzez umieszczenie ich na bezpłatnej licencji pozwolili na ich dowolne wykorzystanie. Oznacza to, że możemy pobierać, konwertować i swobodnie korzystać z tej piosenki bez obawy, że zostanie nam wymierzona kara za złamanie praw autorskich zależnych.

Inną opcją jest subskrybowanie witryn oferujących przesyłanie strumieniowe muzyki i filmów. Subskrypcja daje nam prawo do korzystania z plików na podstawie umowy z operatorem, czasami możemy również pobierać pliki na dysk twardy, chociaż generalnie nie możemy ich przetworzyć ani zmienić. Wyjątkiem są portale z grafiką, w których licencja zwykle zezwala na zmiany..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Legalne żródła
Nick: