Dodany: 2018-01-24 11:35:19
 

Trauma w rodzinie

Rozwód jest zawsze wielką rodzinną traumą. Zwłaszcza jeśli małżeństwo, które się rozpada ma dzieci. To bardzo nieprzyjemne, gdy rodzice są rozdzieleni, a kontakty z dzieckiem adwokat ustala w drodze formalnych procedur.

Najlepiej byłoby, gdyby para rozwodników znalazła sposób na opiekę nad dziećmi, aby były mniej narażone na krzywdę związaną z rozpadem rodziny. Niestety, coraz częściej dzieci stają się walutą przetargową podczas rozwodów. Tak nie powinno być, ponieważ rozdzielenie rodziny jest najgorsze dla najmłodszego członka rodziny. Jeśli nie jesteśmy w stanie określić, jak powinny wyglądać nasze kontakty z dzieckiem, adwokat może sobie z tym poradzić, ale jest to sytuacja, której raczej należy unikać. Prawnik, mimo że jest zawodowcem i chce dla nas jak najlepiej, nie zna nas tak dobrze jak my sami siebie znamy.

Może się zdarzyć, że dzieci z rozbitej rodziny, których rodzice opiekują się nimi w rozsądnych terminach ustalonych przez sąd, nie mogą znieść separacji rodziców i rozwodu, a jednak nie musi tak być – o tym decydujemy sami. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Trauma w rodzinie
Nick: