Dodany: 2011-12-16 13:46:50

 

Jak zostać adwokatemW obecnym świecie istnieją tysiące, jeśli nie setki tysięcy najprzeróżniejszych zawodów i specjalności. Wiele z nich uznawanych jest za trudne do osiągnięcia, ale przez to prestiżowe i intratne finansowo. Do takich profesji należą między innymi lekarz czy adwokat rzeszów.

 

Zawody prawnicze, takiej jak adwokat rzeszów, maja to do siebie, że bardzo trudno dostać się do grona osób je wykonujących. Wymagają one bowiem pewnych predyspozycji osobowościowych jak również długich lat studiów i praktyki. Droga do tego jest niezwykle dług i żmudna. Rozpoczyna się już na etapie szkoły ponadgimnazjalnej, wyborem odpowiednich rozszerzeń przedmiotowych.

 

Maturę zdać należy z jak największą liczbą punktów, gdyż konkurencja do indeksów na kierunkach prawniczych jest bardzo ostra. Nie tylko dostanie się na studia ale i utrzymanie na nich nie jest łatwe – wymaga wiedzy, samozaparcia i ciężkiej pracy. Każdy adwokat rzeszów jako żak sam tego doświadczył. Dla wielu problem stanowi także znalezienie instytucji, która umożliwiłaby odbycie praktyki, niezbędnej do podjęcia aplikacji adwokackiej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zostać adwokatem
Nick: