Dodany: 2011-12-16 14:00:34

 

Na czym polega aplikacja adwokackaDróg do zyskania różnych zawodów jest bardzo wiele. W zależności od rodzaju, kompetencje i umiejętności niezbędne do jego wykonywania, uzyskać można w szkole zawodowej, technikum czy na studiach. Istnieje jednak grupa profesji, gdzie nawet dyplom wyższej uczelni to za mało. Zawody takie to między innymi lekarz lub adwokat rzeszów.

 

By zyskać prawo do wykonywania profesji takij jak adwokat rzeszów, potrzebne są jeszcze dodatkowe poświadczenia umiejętności. W tym przypadku jest to tak zwana aplikacja adwokacka. Wedle obowiązujących w polskim prawie zapisów trwa ona trzy lata. W ich trakcje, osoba ubiegająca się o prawo do tytułowania się jako adwokat rzeszów, zyskuje wiedzę i doświadczenie, niezbędne do wykonywania tej pracy.

 

Do niedawna, obowiązkowym elementem całego procesu szkolenia były praktyki odbywane w sądach różnych instancji. Obecnie nie są już one obligatoryjne, ale nadal wskazany i mile widziany jest choćby staż w kancelarii. Aplikacja kończy się egzaminem, zadawanym przed specjalnie powołaną komisją. Dodać jeszcze należy, że całość procesu jest płatna.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega aplikacja adwokacka
Nick: