Dodany: 2018-01-24 11:36:30
 

Opieka nad dziećmi

Kiedy małżeństwo postanawia się rozwieść, jednym z największych wyzwań, które przed nimi stoją jest ustalenie sposobu opieki nad dziećmi. To bardzo trudne wyzwanie i jeśli nie umiemy miedzy sobą ustalić jak mają wyglądać kontakty z dzieckiem adwokat może to zrobić za nas.

Najczęściej dzieci zostają z matką, a ojciec może je odwiedzać lub zabierać w weekendy. Coraz popularniejsza staje się jednak forma opieki dzielonej, kiedy dzieci pół miesiąca mieszkają z matka a pół miesiąca z ojcem. Takie rozwiązanie pomaga w zachowaniu więzi z obojgiem rodziców, ale niezbędne jest by oboje rodzice mieszkali w jednym mieście, by dziecko chodziło regularnie do przedszkola lub szkoły. Jeśli chodzi o kontakty z dzieckiem adwokat może także szczegółowo ustalić, jak ma wyglądać kwestia wakacji, wyjazdów zagranicznych i inne tego rodzaju detale.

Warto tego typu kwestie ustalać możliwie szczegółowo, by podczas rozwodu dzieci ucierpiały możliwie najmniej. Dodatkowo nigdy nie wolno używać dzieci jako karty przetargowej i możliwości manipulacji byłym partnerem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad dziećmi
Nick: